10 / 2 422

Nejlepší volba pro rodiny: Inovativní Opel Combo Life

19.2.2018 |  Štítky: Opel | MPV


Pátá generace modelové řady Combo využívá zcela novou architekturu. Novinka je mimořádně prostorná, praktická a flexibilní, může mít jedny či dvoje boční posuvné dveře a bude se nabízet v krátké (4,40 m), nebo dlouhé (4,75 m) verzi, v obou případech jako pětimístný i sedmimístný vůz.
 
• Zcela nová architektura dělá z modelu Combo páté generace dokonalý rodinný vůz
• Krátká a dlouhá verze, obě s pěti i sedmi sedadly
• Základní objem zavazadelníku 597 litrů, maximální až 2693 litrů
• Spousta asistenčních systémů, skvělý infotainment
• Head-up displej a couvací kamera se snímacím úhlem 180°
• Robustní design, pro Opel charakteristické řešení světlometů
• Na tuzemském trhu se novinka objeví ve druhé polovině roku
 
Nový Opel Combo Life si přiváží celou řadu vyspělých technologií, které posouvají bezpečnost a komfort v této automobilové třídě na novou úroveň. Do výbavy patří např. systém sledování únavy řidiče, couvací kamera s úhlem záběru 180°, head-up displej, systém optimalizace trakce IntelliGrip. Nechybí vyhřívaná sedadla a volant. Jednou z novinek v modelové škále značky Opel je asistenční systém ochrany boků, který pomáhá chránit boky vozu při otáčení v malých rychlostech. A samozřejmě významným bonusem je fakt, že nový Opel Combo Life je díky svému robustnímu stylingu mimořádně pohledným automobilem.
„Nový Opel Combo Life je klíčovým prvkem naší produktové ofenzívy. Tento vůz díky své flexibilitě, prostornosti a spoustě asistenčních systému, které zvyšují komfort a bezpečnost jízdy, zaujme určitě především rodiny,“ říká Opel CEO Michael Lohscheller. „Nastupující model má obrovský potenciál posunout naší značku o kus dál – dává nám skvělou šanci výrazně zabodovat v důležitém segmentu malých vanů.“
 
Vysoce moderní technologie a asistenční systémy
Nový Opel Combo má mnoho vysoce sofistikovaných bezpečnostních a komfortních prvků, čímž posouvá laťku kvality svého segmentu o výrazný kus výš. Opel pečlivě naslouchá přáním a požadavkům zákazníků a v duchu své dlouholeté filozofie systematického zpřístupňování moderních technologií za dostupnou cenu nejširšímu spektru zákazníků vybavil nastupující novinku celou řadou technologií, které jsou velmi užitečné při každodenních jízdách.
• Head up display promítá nejdůležitější provozní parametry při do zorného pole řidiče, který se opak může lépe soustředit na sledování okolního provozu.
• Varování před čelní kolizí s detekcí chodců a samočinným nouzovým brzděním  snižují riziko nehod. Systém upozorňuje na nebezpečí vizuálně i akusticky, pokud však řidič nereaguje a vzdálenost od vpředu jedoucího vozu se rychle zkracuje, aktivují se samočinně brzdy.
• Kamerový systém Opel Eye  je dobře známý z modelů Astra, Corsa a Mokka X. Tento systém předává podkladové informace dalším bezpečnostním asistentům, jako je např. systém čtení značek omezujících rychlost nebo varování před nechtěným vyjetím z jízdního pruhu.
• Adaptivní tempomat samočinně upravuje rychlost jízdy s ohledem na rychlost vpředu jedoucího vozu.
• Systém korekce rychlosti informuje řidiče v momentu, kdy zaregistruje novou dopravní značku omezení rychlosti. Pokud je v té situaci aktivovaný omezovač rychlosti nebo tempomat, objeví se na displeji dotaz, zda si řidič přeje upravit rychlost dle nové situace.
• Systém sladování únavy řidiče vyhodnocuje řidičovu kondici podle jeho stylu řízení a v případě potřeby mu doporučí přestávku k odpočinku na nejbližší čerpací stanici.
 
Parkování a manévrování usnadňují systémy:
• Ochrana boků  - novinka v nabídce parkovacích / manévrovacích asistenčních systémů Opelu. Systém podporuje řidiče při otáčení a manévrování v nízkých rychlostech a varuje jej, pokud když hrozí nebezpečí, že se boky vozidla střetnou s překážku (sloupy, bariéry, stěny nebo jiné vozy). Zařízení pracuje se dvanácti senzory umístěnými po obvodu vozu. Ty analyzují okolí a varují řidiče prostřednictvím obrazovky infotainmentu. Vizuální varování je spojeno se zvukovým signálem.
• Panoramatická záďová kamera rozšiřuje úhel výhledu dozadu na 180 stupňů, takže řidič může při couvání včas zaregistrovat i u boku se blížící vozy.
• Vyspělý parkovací asistent sám vyhodnotí, zda je parkovací místo dost velké pro zaparkování a sám do něj vůz vmanévruje. A dokáže sám z místa i vymanévrovat. V obou případech řidič musí pouze ovládat pedály a řadicí páku.
Dobrodružnější rodiny, které se nechtějí zcela vázat pouze na perfektní silnice, se mohou spolehnout na:
• Systém optimalizace trakce IntelliGrip, který Opel představil už v modelu Grandland X. Elektronicky řízený přední diferenciál upravuje přenos točivého momentu na přední kola podle okamžité potřeby a v zájmu maximální průchodnosti vozu umožní i řízený prokluz kol. Ve spojení se samočinnou převodovkou zařízení koriguje i momenty pro přeřazení a odezvu pedálu plynu. Díky tomu je jízda maximálně stabilní, ať už se Combo Life pohybuje po sněhu, blátě, písku či vlhké vozovce.
 
Zimní jízdy zpříjemňuje:
• Vyhřívaný kůží obšitý volant, který je v tomto segmentu unikátním prvkem.
• Vyhřívaná přední sedadla.
• Přídavné topení, které pracuje nezávisle na chodu motoru a umožní vyhřátí vozu ještě před vyjetím z parkoviště. Nezávislé přídavné topení lze aktivovat pomocí programovatelného časovače, nebo dálkovým ovladačem.
Combo Life nabízí rovněž vyspělý infotainment kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. Systém je propojený s až osmipalcovým dotykovým monitorem. Pro nabíjení mobilních telefonů jsou připraveny USB porty u předních i zadních sedadel, vpředu u podlahy je dokonce zásuvka na 230 V. Kompatibilní smartfony lze nabíjet i bez kabelu, prostřednictvím indukční nabíječky umístěné ve schránce pod ovladači klimatizace.
 
Prostor, komfort, přizpůsobivost
Nový Opel Combo Life je mimořádně flexibilní: Standardně se nabízí v délce 4,4 m, k dispozici je i varianta o 35 cm delší, zákazník může získat i posuvné zadní dveře v obou bocích. Obě verze jsou vysoké 1,8 m a obě mohou mít pět či sedm sedadel.
Pětisedadlové Combo Life v délce 4,4 m nabízí zavazadlový prostor o objemu 597 litrů , verze s delším rozvorem se chlubí zavazadelníkem o objemu 850 litrů3.
Combo Life je nejenom pohodlným rodinným vozem, stejně dobře se dokáže zhostit role užitkové dodávky. Po sklopení zadních sedadel se v kratší verzi vytvoří prostor pro náklad o objemu 2126 litrů , delší varianta nabídne až 2693 litrů4. Praktické je překlápění sedadla předního spolujezdce, díky čemuž lze ve voze přepravovat velmi dlouhé štíhlé předměty, například surfové plováky. Na přání se dodává i výklopné okno ve dveřích zavazadlového prostoru.
Pro druhou řadu sedadel si mohou zákazníci zvolit buď standardní třímístnou lavici dělenou v poměru 60/40, nebo na přání tři samostatná sedadla . V každém případě jsou u každého zadního sedadla kotevní body systému Isofix pro bezpečné uchycení dětské sedačky. Velkou výhodou je, že vede sebe lze umístit tři dětské sedačky – to nabízí jen málokterý konkurent. Manipulaci s dětskými sedačkami usnadňují i boční posuvné dveře.
Unikátním prvkem je na přání dodávané panoramatické střešní okno. Pokud by snad sluneční paprsky byly příliš intenzivní, lze okno zaclonit elektricky ovládanou roletkou.
 
Skvělý parťák pro dlouhé cesty
Co do nabídky úložných prostorů bude Combo Life jen těžko hledat rovnocenného konkurenta. Velká schrána ve středové konzoli pojme 1,5 l PET lahve, postará se o uložení mobilního telefonu, ubrousků, notebooku… O další drobnosti se postarají velké kapsy ve výplních všech dveří. Cestující na zadních sedadlech mají po ruce kapsy v zádech opěradel předních sedadel, vpředu je k dispozici horní a spodní schránka v přístrojové desce.
Pokud si zákazník objedná panoramatické střešní okno, nabídne Combo Life podélnou stropní odkládací konzoli s LED osvětlením a prostorný 36-litrový příruční odkládací box montovaný ke stropu zavazadlového prostoru, který tak smysluplně zaplní obvykle nevyužité místo ve voze. Stropní box přitom nijak nenarušuje výhled z vozu.
Pokud je namontováno pevné nebo odnímatelné tažné zařízení, lze za vůz připojit karavan nebo nákladní přívěs o hmotnosti až 1500 kg. Při objednání tažného zařízení je vůz standardně vybaven i systémem stabilizace přívěsu – ten ve spojení se stabilizačním systémem ESP eliminuje nebezpečné rozkývání přívěsu. Pokud je to v zájmu bezpečné a stabilní jízdy nutné, systém sníží točivý moment a popřípadě i aktivuje brzdy.
 
Příjemný vzhled, robustní styling
Nový Combo Life je výjimečný nejenom svými technologiemi, ale i designem a proporcemi. V porovnání s konkurenty v segmentu má kratší přední převis karoserie a vyšší kapotu motoru, takže působí robustněji a sebevědoměji. Tvář vozu okamžitě avizuje příslušnost ke značce Opel, dominantním prvkem jsou maska chladiče s chromovanými lištami, nesoucími logo automobilky Opel, a velké světlomety s LED denními světly. Přímočaře stylizované zadní partie vyjadřují praktičnost nového modelu, který se chlubí především velkým prostorem pro posádku i náklad.
V interiéru hraje rozhodující úlohu ergonomie řidiče - všechny ovládací prvky má řidič ve snadném dosahu. Středová konzole je zřetelně rozdělena do třech sekcí – v horní části má své místo ovládání infotainmentu, dole jsou ovládací prvky pro vytápění a větrání a ve spodní části je příruční úložný prostoru např. pro PET lahev objemu 0,5 l.
Pod kapotou modelu Opel Combo Life se objeví řada zážehových přeplňovaných motorů s přímým vstřikováním benzinu i vznětové agregáty. Agregáty, skvěle kombinující výkony a hospodárnost, jsou propojeny s pěti a šestistupňovými manuálními převodovkami, Combo Life (poprvé v tomto segmentu) nabídne i osmistupňový automat.

Jak ušetřit při nákupu vozů značky Opel ?
Pokud si chcete pořídit auto značky Opel za nižší cenu, doporučujeme vám navštívit tyto stránky:
Nejlevnější skladové vozy Opel
Nejlevnější ojeté vozy Opel
Nejlevnější předváděcí vozy Opel

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 30 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 67 000 spokojených zákazníků