10 / 2 422

Nové BMW řady 3 Touring

12.6.2019 |  Štítky: BMW | autonomní řízení | autonomní vozy | skladové vozy

Nové BMW ​řady 3 Touring se vyznačuje dynamickým designem, výrazně větší radostí z jízdy a optimalizovanou funkčností s inovativními detaily.

Nejnovější generace sportovního pětidveřového modelu s velkorysou úrovní vnitřního prostoru a interiérem, který lze využívat variabilněji než kdy jindy, disponuje základními atributy modelové řady BMW řady 3. Elegantní a progresivní charakter nového BMW řady 3 Touring doplňuje značně propracované prémiové prostředí uvnitř vozu a nejnovější inovace v oblasti ovládání a konektivity. 

Vnější design
Výrazné proporce a designový styl, který se vyznačuje ostrými hranami a nápadně tvarovanými plochami, zaručují, že exteriér nového BMW řady 3 Touring ohromuje a dynamickým vzhledem vyzařuje vizuální atraktivitu a svalnatost.

Stejně jako u nového BMW řady 3 Sedan, design přední části vozu s velkou maskou BMW ve tvaru ledvinek, nízkými dvojitými světlomety a promyšleně vpřed vybouleným předním nárazníkem zvýrazňuje svalnatý postoj vozu. Tento dobře známý vzhled dále zdůrazňuje také nápadná svisle orientovaná linka směřující ze spodní části předního nárazníku do světlometů, které opticky rozděluje, charakteristické jsou také krajní nasávací otvory v nárazníku ve tvaru písmene T.

Interiér
Na řidiče zaměřená palubní deska, nové uspořádání kontrolního displeje i přístrojového panelu a ovládací prvky soustředěné do malého počtu funkčních celků přinášejí do interiéru nového BMW řady 3 Touring sportovní auru. Součástí standardní výbavy je nově navržený sportovní kožený volant s multifunkčními tlačítky, plochami pro palce a elektrolyticky nanášenými ozdobnými povrchy. Vysoká středová konzola a sladěný design obložení dveří a palubní desky vytvářejí uvnitř vozu útulnou atmosféru.

Nově navržená sedadla nového BMW řady 3 Touring zvyšují úroveň komfortu na dlouhých cestách. Obzvláště významně se zvětšil prostor v oblasti ramen pro cestující vpředu a nová generace nabízí více prostoru pro hlavu na všech sedadlech.

Šestice výkonných a hospodárných motorů v době uvedení na trh
Od uvedení nového BMW řady 3 Touring do prodeje, případně během několika málo týdnů po něm, budou k dispozici tři zážehové a tři vznětové motory.

BMW M340i xDrive Touring prokazuje svou odhodlanost obzvláště důrazným způsobem díky svým bezkonkurenčním dynamickým schopnostem, které zajišťuje zážehový řadový šestiválec o výkonu 275 kW. Nabídka zahrnuje také dvojici čtyřválcových zážehových motorů, přičemž v BMW 320i Touring výkon dosahuje 135 kW a v BMW 330i Touring 190 kW. Vznětové verze reprezentuje šestiválcové BMW 330d xDrive Touring s výkonem 195 kW a dvojice čtyřválcových modelů BMW 318d Touring s výkonem 110 kW a BMW 320d Touring s výkonem 140 kW.

Čtyřválcové vznětové pohonné jednotky pohánějící BMW 318d Touring a BMW 320d Touring jsou standardně spojeny se šestistupňovou manuální převodovkou, volitelně s 8stupňovou automatickou převodovkou Steptronic.

Inteligentní pohon všech kol BMW xDrive, který optimalizuje rozdělení hnací síly, je standardem u nejvýkonnějších zážehových a vznětových modelů a je volitelně dostupný také pro BMW 330i xDrive Touring a BMW 320d xDrive Touring.

Inovativní technologie
Kromě M sportovního podvozku se světlou výškou sníženou o 10 milimetrů mohou zákazníci zvolit také Adaptivní M podvozek s elektronicky řízenými tlumiči. Oba volitelně nabízené typy podvozku jsou spojeny s variabilním sportovním řízením.

Cílená individualizace a vysoce kvalitní volitelné prvky výbavy
Modely Advantage, Sport Line, Luxury Line a M Sport nového BMW řady 3 Touring umožňují specifickou individualizaci designu a doplňků. K dispozici je také řada vysoce kvalitních, komfort zvyšujících prvků výbavy. Nová provedení volantů a obložení interiéru, volitelné kožené čalounění Vernasca a kožené čalounění BMW Individual Merino a přístrojová deska čalouněná materiálem Sensatec či kůží BMW Individual vnášejí do interiéru exkluzivní smysl pro styl. Na seznamu volitelné výbavy je také panoramatická prosklená střecha, třízónová automatická klimatizace a spousta dalších.

Nový pokrok na cestě k automatizované jízdě
Mezi standardní výbavu patří ukazatel rychlostních limitů a zákazů předjíždění, upozornění na nežádoucí opuštění jízdního pruhu, varování před čelní srážkou a funkce varování před srážkou s chodcem s brzdnou funkcí, která rozpozná také cyklistu. Volitelná výbava zahrnuje adaptivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go a Driving Assistant s varováním před nechtěnou změnou jízdního pruhu, upozornění na náraz zezadu a varování před vozidly přijíždějícími vzadu ze strany. V nabídce je také Driving Assistant Professional, kompletní soubor funkcí pro komfort a bezpečnost. Jedním z prvků Driving Assistant Professional je asistent jízdy v pruzích včetně podpory v úzkých prostorech, který spolupracuje s řidičem a pomáhá udržet vozidlo i v zúžených pruzích. Součástí je také asistent pro udržování v jízdních pruzích s aktivní ochranou proti bočním nárazům a vyhýbací asistent. Nová generace BMW Head-Up Displeje nabízí větší projekční plochu, novou grafiku a další zobrazovaný obsah. 

Systém PDC (Park Distance Control) a couvací kamera pomáhají řidiči s parkováním a manévrováním. K dispozici je také parkovací asistent, který převezme řízení, obsluhu plynového pedálu, brzdění a změny převodových stupňů převodovky Steptronic při zajíždění do parkovacího místa a vyjíždění z něj.

Intuitivní ovládání a špičková konektivita
Pro intuitivní ovládání si řidič může vybrat mezi dotykovým kontrolním displejem, ovladačem iDrive, tlačítky na volantu nebo ovládáním gesty či hlasem. 

Dalším prvkem výbavy BMW Live Cockpit Professional je inteligentní digitální asistent BMW Intelligent Personal Assistant, který reaguje na výzvu „Hey, BMW“. Příchod BMW Intelligent Personal Assistant zaručuje, že na palubě je vždy skutečný BMW profesionál. Je schopen vysvětlit všechny druhy různých funkcí („How does the High Beam Assistant work?“), poskytnout informace o stavu vozu („Is the oil level okay?“) a pomáhá odpovídat na otázky („What warning messages do I have?“). Je to ideální spolujezdec.

Doposud bylo vyrobeno 1,7 milionu kusů BMW řady 3 Touring, přičemž jen předchůdce se vyrobilo přes 500 tisíc kusů. Nové BMW řady 3 Touring bude poprvé veřejně představeno 25. – 27. června 2019 v rámci akce BMW Group #NEXTGen v mnichovském sídle společnosti BMW. Pro zákazníky v Evropě, Japonsku, Jižní Koreji, Tchaj-wanu, Hongkongu, Austrálii a na Novém Zélandu se bude vyrábět ve výrobním závodě v Mnichově. Uvedení na trh začne 28. září 2019.


Jak ušetřit při nákupu vozů značky BMW ?
Pokud si chcete pořídit auto značky BMW za nižší cenu, doporučujeme vám navštívit tyto stránky:
Nejlevnější skladové vozy BMW
Nejlevnější ojeté vozy BMW
Nejlevnější předváděcí vozy BMW

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 30 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 67 000 spokojených zákazníků