10 / 2 424

Peugeot na pařížském autosalonu 2016: Ofenzíva SUV a tři světové premiéry

22.9.2016 |  Štítky: Peugeot | elektrický pohon | luxusní vozy | RS | SUV

Peugeot, za kterým stojí úspěch modelů uvedených na trh v prvních šesti měsících roku, vstupuje do druhého pololetí s důvěrou:
 
- Pokračující úspěch vozu Peugeot 308, bestselleru značky, který se drží mezi třemi nejlepšími v segmentu C v Evropě a je hlavním faktorem přesunu značky směrem k luxusnějším kategoriím vozů (20 % vozů se prodává ve verzích GT Line , GT a GTi by Peugeot Sport);
- Úspěch modelu Peugeot 208, který prošel v loňském roce faceliftem a jeho prodej na evropských trzích vzrostl o 15 %;
- Technologické a environmentální prvenství v Evropě: 1) první místo mezi nespecializovanými automobilkami z hlediska emisí CO2  - s průměrem 101,6 g CO2/km, s 34 verzemi osobních vozů a 7 verzemi užitkových vozů se zařazením „Best in Class“ z hlediska CO2; 2) titul Engine of the Year udělený již druhý rok po sobě turbo verzi tříválcového benzínového motoru PureTech.
Peugeot letos v Paříži představuje ve světové premiéře tři vozy, které jsou součástí jeho velké SUV ofenzívy: kromě velmi očekávaných nových vozů Peugeot 3008 a Peugeot 5008 se veřejnost bude moci poprvé seznámit s vozem Peugeot 3008 DKR, který se s týmem Peugeot Sport zúčastní Rally Dakar 2017.
 
Stánek Peugeot v Paříži: SUV a umocněné zážitky
 
Stánek Peugeot získal letos v Paříži novou architekturu a design v měděno-černém odstínu. Na návštěvníky stánku Peugeot čeká na více než 3 600 m² mnoho zajímavého:
 - Tři vozy představené ve světové premiéře: Nový Peugeot 3008, Nový Peugeot 5008 a Peugeot 3008 DKR,
- Sektor Peugeot Sport představující sériové vozy 308 GTi by Peugeot Sport a 208 GTi by Peugeot Sport a dále závodní vozy Peugeot 3008 DKR a Peugeot 208 WRX,
- Modelová řada SUV Peugeot s novými vozy Peugeot 2008, 3008 a 5008,
- Sektor Technologie představující nabídku výkonných motorů PureTech a BlueHDi, převodovku EAT6, koncepční vůz Peugeot 308 R HYbrid a jeho pohon o výkonu 500 k,
- Koncepční vůz Peugeot Fractal, městské elektrokupé s vizí kabiny Peugeot i-Cocpkit® včetně prostorového rozložení zvuku,
 
- Řada GT Line  prostupující širokou nabídku od vozu Peugeot 108 po Peugeot 508 a představující elegantní sportovní verzi jednotlivých modelů,
- Řada Roland Garros  s vozy Peugeot 108 TOP ! a 208 Roland Garros,
- Řada Business s novým modelem Peugeot Traveller a Peugeot 508 Business,
- Globální nabídka mobility Electric Box, kterou tvoří vůz Peugeot iOn a jízdní kolo s elektropohonem, přičemž tuto nabídka obohatil Peugeot Partner;
- Nabídka mobility na 2 či 3 kolech: skútry Peugeot Django a Metropolis, jízdní kola a koloběžka s elektropohonem Peugeot e-Kick.
 
Stánek rovněž nabízí možnost ponořit se do světa nového Peugeotu 3008 v rámci zážitkové zóny, v níž na zákazníky čeká:
- Nová generace systému místa řidiče Peugeot  i-Cockpit®;
- Helma virtuální reality pro totální ponoření do nové kabiny Peugeot i-Cockpit®, s možností seznámit se s podpůrnými prvky řízení, jako je adaptivní tempomat s funkcí Stop (u automatické převodovky EAT6) a systém Hill Assist Descent Control (HADS – kontrola jízdy ze svahu);
- Dva odpočinkové sektory Boost and Relax s otočnými masážními křesly, stojanem s osvěžovači vzduchu a s možností vyzkoušet si vůně Aérodrive a Harmonie Wood;
- Zvukový hi-fi systém FOCAL®, který se vozu NOVÝ PEUGEOT 3008 objevuje ve světové premiéře.
 
Návštěvníci se mohou také těšit na salonek, kde se mohou seznámit se všemi službami MYPEUGEOT.
 
Peugeot i-Cockpit®: nová generace místa řidiče
 
Inženýři značky Peugeot se ve snaze co nejvíce zpříjemnit řízení zaměřili na koncepci místa řidiče s  cílem dosáhnout dokonalého jízdního zážitku. Tato snaha vedla ke vzniku inovativního a elegantního místa řidiče: Peugeot i-Cockpit®. Tvoří jej několik základních prvků, díky nimž je systém snadno rozeznatelný a je velmi atraktivní.
 
Poslední generace systému Peugeot i-Cockpit®, kterou nabízí nové modely 3008 a 5008, využívá veškeré technologické novinky zvyšující komfort a bezpečnost. Více než kdy jindy působí na všechny smysly:
- Volant je ještě kompaktnější. Má nový tvar se dvěma ploškami, takže se lépe drží. Řidič má lepší výhled a větší prostor pro nohy. 
- Vyvýšená přístrojová deska v sobě ukrývá digitální panel futuristického vzhledu s vysokým rozlišením 12,3’’. Zcela na míru nastavitelný sdružený přístroj zobrazuje všechno, co si řidič přeje, přímo v jeho zorném poli, takže není nutné spouštět oči ze silnice. Vzhled každé konfigurace pozvedávají animace a moderní a technologické přechody.
- Velký dotykový 8“ displej, na němž jsou intuitivně rozmístěny všechny ovladače systémů zlepšující komfort, umožňuje přirozené ovládání všech zařízení ve voze. Je umístěný uprostřed palubní desky a používá kapacitní technologii pro větší praktičnost a rychlejší odezvu.
- Vše doplňuje středová konzola propracovaného designu, do níž jsou zabudovány velmi elegantní chromované přepínače. Jejich jemný a kovový povrch je velmi příjemný a vyzařuje z nich vysoká kvalita provedení.
 
Pomocí ovladače se spustí systém, který působí na několik smyslů:
- zrak: změnou nastavení intenzity osvětlení a jeho barvy pro změnu atmosféry v kabině,
- sluch: parametry nastavení hudby;
- hmat: programy vícebodových masáží v sedadlech,
- čich: rozprašovač vůní.
 
Posádka má k dispozici dva režimy: „Boost“ určený pro dynamické řízení a „Relax“ pro uklidňující jízdu. Oba režimy lze nastavit na míru. Režimy povyšují radost řidiče a posádky na novou úroveň, takže zážitek z řízení je skutečně jedinečný.
 
e-Kick a eF01 : nabídka městské mobility
 
Peugeot s koloběžkou s elektromotorem e-Kick a elektrokolem eF01 odpovídá na nové výzvy městské mobility v době, kdy je přístup do center měst stále komplikovanější.
 
- e-Kick a eF01 jsou určeny pro zákazníky, kteří hledají doplňková řešení mobility ke svému vozu ve chvíli, kdy jej zaparkují a potřebují překonat poslední kilometry do cíle. Díky dokovací stanici mohou být kolo nebo koloběžka uloženy a dobíjeny v zavazadlovém prostoru vybaveném zásuvkou 12 V.
- e-Kick a eF01 nabízejí aktivní, plynulé a snadné používání. Ergonomická koncepce a inovativní systémy skládání, které jsou dílem designérského studia Peugeot Design Lab a usnadňují cestování.
- e-Kick a eF01 komunikují s většinou telefonů prostřednictvím protokolu Bluetooth© Low Energy. Aplikace MYPEUGEOT APP slouží k zobrazení aktuálního dojezdu a stavu nabití baterie.
 
Koloběžka s elektromotorem e-Kick je výsledkem partnerství značky Peugeot se společností Micro, která je mezinárodní referencí ve světě koloběžek již 20 let.
Ramenová řídítka jsou dílem designérského centra Peugeot Design Lab a představují spojení krásy s  praktičností. Jejich mechanismus umožňuje koloběžku během několika vteřin snadno složit a přepravovat ji za pomoci jednoho kola. Koloběžka po složení zabírá minimum místa, a je proto snadné ji převážek městskou hromadnou dopravou.
Zařízení zajišťující elektropohon „Motion Control“ upravuje výkon elektropohonu podle požadavků uživatele. Koloběžka e-Kick dosahuje rychlosti až 25 km/hod  a nabízí dojezd 12 km. Používá lithium iontovou baterii a váží 8,5 kg.
 
Skládací elektrokolo eF01 potvrzuje historické know-how značky Peugeot v oblasti skládacích jízdních kol.
Designérské studio Peugeot Design Lab vytvořilo inovativní systém, díky němuž zabere skládání a rozkládání kola deset sekund a stačí k němu tři pohyby. Složené jízdní kolo se velmi snadno převáží za pomoci rukojeti zabudované do rámu. Obě kola jsou ve složeném stavu v rovině. Díky patentovanému systému sedla s pamětí se sedlo vrátí po každém rozložení kola okamžitě do ideální výšky.
Výkonné a bezpečné elektrokolo eF01 může dosáhnout rychlosti 20 km/hod, umožňuje dojezd 30 km. Je opatřeno lithium-iontovou baterií. Váží 17 kg a je vybaveno kotoučovými brzdami pro optimální bezpečnost.
 
Elektrokolo Peugeot eU01s 
 
Peugeot vstupuje do nové éry s elektrokolem eU01s, které umožňuje jízdu rychlostí 45 km/hod.
Elektrokolo eU01s nabízí s rychlostí 45 km/hod alternativu k elektrokolům a tradičním skútrům. Značka Peugeot díky němu posílila svou nabídku na tomto rozvíjejícím se trhu. Víceúčelové výkonné elektrokolo eU01s je určeno pro provoz ve městě i mimo něj. Zákazník s ním výrazně ušetří čas při dojíždění do práce a užije si opojný pocit volnosti.
Dynamické a bezpečné elektrokolo eU01s nabízí řidiči díky lithium-iontové baterii s kapacitou 400 nebo 500 Wh optimální dojezd 75–95 kilometrů. Bezpečnost a spolehlivost zajišťují kotoučové brzdy (180 mm) a bezúdržbový řemenový převod.
 
Pro optimalizaci cest je za příplatek k dispozici navigace Nyon 3D BOCH©.
 
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem novinek ze světa auto moto, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Jak ušetřit při nákupu vozů značky Peugeot ?
Pokud si chcete pořídit auto značky Peugeot za nižší cenu, doporučujeme vám navštívit tyto stránky:
Nejlevnější skladové vozy Peugeot
Nejlevnější ojeté vozy Peugeot
Nejlevnější předváděcí vozy Peugeot

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 30 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 67 000 spokojených zákazníků