10 / 2 422

Toyota má za 1. čtvrtletí téměř 3000 objednávek

11.4.2019 |  Štítky: Toyota | hybridní pohon | SUV | užitkové vozy

Nový vůz značky Toyota si v prvním čtvrtletí objednalo 2 947 zákazníků, což je prakticky stejný výsledek jako v prvním kvartále loňského roku.

"Navzdory klesajícímu trhu a všem turbulencím ve světě prodeje nových aut letos zaznamenáváme stejný obchodní úspěch jako v minulém roce," říká generální ředitel Toyota ČR Martin Peleška. "Stabilitu našim prodejním výsledkům zajišťuje zejména stále rostoucí zájem o naši značku a naše modely. Nepřetržitě strmě stoupá obliba hybridních vozů a k naší cestě proti proudu poklesu trhu přispívá i lavina nových modelů včetně nové generace RAV4, Corolla či návratu Camry na český trh, " dodává.

Mezi privátními zákazníky patřila Toyotě v prvním letošním čtvrtletí stabilní pátá pozice na trhu. Oproti prvnímu kvartálu loňského roku vzrostly letos Toyotě o 10 % registrace na firemním trhu a výrazný nárůst zaznamenaly registrace užitkových vozů, a to o 113 %.

Nejprodávanějšími modely prvního kvartálu byly Yaris, který si od ledna do konce března objednalo 562 zákazníků, a Toyota RAV4, pro kterou se rozhodlo 563 lidí, z toho 496 pro její novou generaci. Téměř 80 % majitelů nové RAV4 si vybralo variantu s hybridním pohonem. Následovala Corolla se 490 zákaznickými smlouvami (277 na novou generaci), Auris (388 objednávek) a Toyota C-HR, kterou si pořídilo 315 zákazníků. Úspěch zaznamenal také užitkový model Proace s 333 zákaznickými objednávkami.

K úspěchu prvního kvartálu přispěl mimo jiné i tradiční březnový Toyota Víkend, který navštívilo historicky rekordních 2 818 zákazníků. Další Toyota Víkend v termínu 27.-28.4. podpoří novou Corollu. V příštích týdnech se uvedení na český trh dočká také legendární sedan Camry.

Celý trh přitom za srovnatelné období zaznamenal 12procentní pokles. V prodeji osobních a lehkých užitkových aut patřilo Toyotě celkové 8. místo na trhu s 2 298 registracemi.


Jak ušetřit při nákupu vozů značky Toyota ?
Pokud si chcete pořídit auto značky Toyota za nižší cenu, doporučujeme vám navštívit tyto stránky:
Nejlevnější skladové vozy Toyota
Nejlevnější ojeté vozy Toyota
Nejlevnější předváděcí vozy Toyota

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 30 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 67 000 spokojených zákazníků